O nas

25 lat doświadczenia
w serwisowaniu samochodów Jaguar
Land Rover.

25 letnia historia firmy English Car Centre (ECC)

ECC istnieje od 1992 roku. Od początku podstawą naszej działalności są samochody z Anglii marki Rover, Jaguar i Land Rover.

W 1998 uzyskaliśmy autoryzację marek Rover i Land Rover. Przez lata działalności dostosowaliśmy organizację naszej firmy do wymogów producenta i standardów ISO9002.
Autoryzacja to dla nas nie tylko możliwość sprzedaży nowych samochodów i ASO Serwis. Organizowaliśmy również wystawy, jazdy próbne z instruktorem i szkolenia z jazdy terenowej.
Sami też się uczyliśmy co można a czego nie należy robić z samochodem terenowym, a udziały w rajdach terenowych najlepiej sprawdzały nasze doświadczenie.

Na przestrzeni 25 lat poznaliśmy dokładnie wszystkie modele Land Rover-a i to dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy świetni w tym co robimy. Na naszych oczach powstawały nowe generacje samochodów, a inne kończyły swoją historię. Każdy nowy model oznaczał dla nas nowe szkolenia i nowe wyzwania. Uczestniczyliśmy w szkoleniach JLR prowadzonych w Product Training College w Anglii, a obecnie korzystamy również ze szkoleń teoretycznych online, gdzie nadal poznajemy najnowsze modele Land Rover-a i Jaguar-a.

 

 
 

 

 

Aktualnie działalność naszej firmy obejmuje pełen zakres usług przewidziany dla ASO.
Oprócz działań typowo serwisowych specjalizujemy się w:

  • Przygotowywaniu samochodów do jazdy w trudniejszym terenie
  • Likwidacji szkód komunikacyjnych w rozliczeniach bezgotówkowych
  • Zabezpieczaniu antykorozyjnym podwozi
  • Rewitalizacji wybranych aut do stanu salonowego
  • Restauracją Range Rover Classic
  • Naprawach głównych silników V6 i V8
  • Naprawach automatycznych skrzyń biegów
 

Na przestrzeni lat korzystaliśmy z wielu elektronicznych urządzeń diagnostycznych takich jak: MICROCHECK, TEST BOOK, T4, IDS, SDD czy AUTOLOGIC z możliwością badania wszystkich modeli Land Rover-a. Obecnie posiadamy stały dostęp do katalogu MICROCAT, dokumentacji serwisowej GTR, bazy danych o autach wyprodukowanych DDW przez łącze VPN Dialer, przeglądu zgłoszonych usterek EPQR, systemu korespondencji technicznej SSM oraz internetowego szkolenia JLRLC.

Organizujemy imprezy terenowe dla użytkowników Land Rover-ów. Do tej pory odbyły się cztery edycje imprezy terenowej „Ceny Strachu” i inne bardziej kameralne wyjazdy i szkolenia off-road.

Jesteśmy rzetelni wobec naszych klientów i kooperantów co mogą potwierdzić nasze referencje od znanych przedstawicielstw i generalnych importerów. Współpracujemy z wieloma warsztatami i sklepami stanowiąc ogniwo z 25-letnim doświadczeniem i wiedzą łączące wykonawców napraw i producentów części zamiennych. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe propozycje handlowe, służymy doświadczeniem i znajomością rynku motoryzacyjnego.